زمان شروع مدارس کانادا

  1. خانه
  2. »
  3. خدمات
  4. »
  5. زمان شروع مدارس کانادا

زمان شروع مدارس کانادا

فهرست مطالب

زمان شروع مدارس در کانادا از چه زمانی است؟

در کانادا، هر استان و منطقه مسئول آموزش در تمام سطوح داخل آن از جمله دانشگاه‌ها است، یعنی هیچ اعتبار فدرالی وجود ندارد و هر استان و منطقه استانداردهای آموزشی تاریخ شروع ترم دانشگاهی در کانادا را تعیین می‌کند. با این وجود همه‌ی دانشگاه‌ها دارای سه ترم پاییز ، زمستان/ بهار و تابستان هستند. البته اکثر ظرفیت دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو مربوط به ترم پاییز است و بهتر است در درجه اول برای این ترم سرمایه گذاری کنید.

زمان شروع مدارس در کانادا برای اکثر کالج‌ها و دانشگاه‌ها معمولاً از اوایل سپتامبر تا پایان آوریل یا اوایل می است. سال تحصیلی اساسا به دو ترم تقسیم می‌شود که از سپتامبر تا دسامبر و سپس از ژانویه تا آوریل انجام می‌شود. فاصله بین ماه می تا آگوست هم زمانی برای کلاس‌های تابستانی است که اختیاری محسوب می‌شوند. نوع ارائه‌ی این ترم در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است و برخی از دانشگاه‌ها در کانادا وجود دارند که تحصیل در تمام طول سال را ارائه می‌دهند.

نظام آموزشی کانادا

کانادا سرمایه گذاری زیادی در سیستم آموزشی خود انجام می‌دهد. بر اساس گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) کانادا یکی از بهترین عملکردهای آموزشی در جهان را داشته و در میان سه کشور برتر در هزینه سرانه برای آموزش عمومی پس از متوسطه است.

آموزش ابتدایی یا دبستان

این سطح از مهدکودک یا کلاس اول (سنین شش تا هفت) تا کلاس هشتم (سنین 13 تا 14) ادامه دارد. سال تحصیلی معمولاً از سپتامبر تا ژوئن بعدی طول می‌کشد. زمان شروع مدارس در کانادا برای کودکان بسته به استان از پنج، شش و یا هفت سالگی اجباری است.

آموزش متوسطه یا دبیرستان

این سطح از کلاس نهم (سنین 14 تا 15) تا کلاس دوازدهم (سنین 17 تا 18) اجرا می‌شود. انتاریو دارای کلاس بعد از دوازدهم هم هست. در کبک، دانش‌آموزان تا سن 16 سالگی در دبیرستان تحصیل می‌کنند. سپس می‌توانند به CEGEP، یک کالج دو ساله با بودجه عمومی که در آن دانش‌آموزان می‌توانند دیپلم آمادگی دانشگاه یا دیپلم حرفه‌ای را دنبال کنند بروند.

کالج و موسسات آموزش عالی

کانادا دارای شبکه گسترده‌ای از کالج ها و موسسات آموزش عالی است که برخی از بهترین آموزش‌های پس از متوسطه را در سراسر جهان ارائه می‌دهند. کالج در واقع انتخاب بسیار محبوبی در کانادا است که برنامه‌های یک الی سه ساله را ارائه می‌دهد. برنامه‌های کالج اکثرا کاربردی بوده و بازار کار مناسبی را برای دانشجویان فراهم می‌کنند. به علاوه دانشجویانی که بخواهند در دانشگاه ادامه تحصیل دهند می‌توانند خیلی از واحدهای دو سال اول را معادل سازی کنند و تنها دو سال به دانشگاه بروند.

مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی

کانادا دارای بسیاری از برنامه‌های دانشگاهی شناخته شده بین المللی است که در مناطق شهری و روستایی در سراسر کشور واقع شده‌اند. مدارک اعطا شده از دانشگاه‌های کانادا اعتبار بالایی دارند و در هر کشوری دیگری نیز می‌توان با استفاده از آن‌ها وارد کار شد. از آن جایی که کانادا دو زبان رسمی (انگلیسی و فرانسوی) دارد، دانشجویان می‌توانند به هر یک از این دو زبان تحصیل کنند. مقطع کارشناسی چهار سال و مقطع کارشناسی ارشد بین یک الی دو سال طول می‌کشد. مقطع دکترا نیز بسته به نوع پروژه و رشته می‌تواند بین چهار الی هفت سال به طول بینجامد.

ویزای تحصیلی کانادا (بیشتر بخوانید)

 

بهترین زمان برای اپلای دانشگاه‌های کانادا

ددلاین برای اپلای در هر دانشگاه و پروژه‌ای متفاوت است و این تاریخ معمولا توسط خود دانشگاه اعلام می‌شود،‌ تاریخ شروع ترم دانشگاهی در کانادا نیز معمولا در سپتامبر یا ژانویه است. به هرحال برای شروع پروسه‌ی اپلای باید زمانی حدود 6 الی 9 ماه را قبل از ددلاین‌ها در نظر بگیرید. به علاوه بهتر است قبل از این تاریخ مدارک خود مانند نمره زبان را آماده داشته باشید، بنابراین می‌توان گفت بهتر است پروسه‌ی اپلای را حداقل 8 الی 12 ماه قبل از تاریخ مد نظر شروع کنید. مخصوصا اگر بخواهید برای تحصیلات تکمیلی و با ایمیل زدن به اساتید شروع کنید، باید زمان کافی برای تمام این کارها را داشته باشید و نظر استاد مورد نظر خود را قبل از پر شدن ظرفیت جلب کنید.

شرایط، مراحل و حداکثر زمان لازم برای اخذ پذیرش دانشگاه‌های کانادا

در کانادا هر دانشگاه شرایط ورودی خاص خود را دارد و شما را به صورت فردی ارزیابی می‌کند. با این حال، داشتن مدارک تحصیلی قبلی معتبر به همراه نمرات و رزومه تحصیلی خوب از شرایط اولیه‌ای است که باید داشته باشید.

شما ممکن است بنا بر پروسه پذیرش دانشگاه‌های کانادا، نیاز به ارائه اسناد رسمی مانند ریز نمرات از دبیرستان یا دانشگاه داشته باشید. به علاوه برای ویزای دانش آموزی کانادا نیاز است که این اسناد ارزیابی و به انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شوند. به علاوه دانشجویان بین المللی در کانادا بسته به دانشگاهی که برای آن درخواست می‌کنند، باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی مسلط باشند. بسیاری از دانشگاه‌های انگلیسی زبان از شما می‌خواهند که حداقل نمره را در آزمون آیلتس یا تافل ارائه دهید. دانشگاه‌های فرانسوی زبان معمولا متقاضیان را به صورت موردی ارزیابی می‌کنند.

تحصیل در مدارس کانادا (بیشتر بخوانید)

مراحل درخواست پذیرش در مدارس کانادا چگونه است؟

فرآیندهای درخواست بسته به استان متفاوت است. در برخی از استان‌ها، دانش آموزان می‌توانند از طریق یک سرویس درخواست مرکزی درخواست دهند و در موارد دیگر، باید مستقیماً به دانشگاه درخواست دهید. در مورد تحصیلات تکمیلی نیز در اکثر مواقع (مخصوصا برای دریافت فاند و کمک هزینه تحصیلی) دانشجویان بهتر است ابتدا با استاد رشته و دانشگاه مد نظر خود ارتباط برقرار کنند. سپس در صورت پذیرفته شدن توسط استاد، با ارسال مدارک مورد نیاز برای دانشگاه اپلای کنند و به سراغ دریافت ویزای تحصیلی کانادا بروند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در لیپلای جستجو کنید...

مقالات منتخب شما

نگارش CV و SOP

نگارش اصولی رزومه و انگیزه نامه در فرایند اپلای و مهاجرت تحصیلی و در نهایت گرفتن فاند و اسکالرشیپ بسیار موثر است. نگارش CV و SOP توسط تیم حرفه ای لیپلای صورت میگیرد.

مشاوره تضمینی

برای دریافت رایگان تقویم اپلای ایمیل خود را وارد کنید

اطلاعات کاربر جهت هماهنگی برای مشاوره رایگان