استعلام ویزای کانادا و بررسی اصالت ویزا

 1. خانه
 2. »
 3. خدمات
 4. »
 5. استعلام ویزای کانادا و بررسی اصالت ویزا

استعلام ویزای کانادا و بررسی اصالت ویزا

فهرست مطالب

برای پیگیری و استعلام ویزای کانادا به کجا باید مراجعه کرد؟ این سؤال برای بسیاری از افراد پیش آمده است. کانادا به عنوان یک کشور مهاجرپذیر، مقصد بسیاری از ایرانیانی است که در جستجوی یک زندگی بهتر بار سفر خود را می‌بندند. اخذ ویزاهای مختلف برای مهاجرت به کانادا مراحل مختلفی دارد. پس از آن نیز انتظار برای دریافت جواب ویزا ممکن است مدت زمان بسیاری طول بکشد و این امر می‌تواند بسیار استرس‌زا باشد.

اخذ ویزای تحصیلی و کاری پروسه‌ای زمان‌بر است و لازم است برای آن وقت بگذارید و از کارشناسان و مشاورین مجرب کمک بخواهید تا شانس بیشتری برای پذیرش داشته باشید. هر فرم اپلای بسته به نوع آن به زمان متفاوتی برای پذیرش نیاز دارد. در این میان می‌توانید از طریق سایت پیگیری جواب ویزای کانادا وضعیت خود را پیگیری کنید. در این مقاله قصد داریم شما را با روش‌های استعلام ویزای کانادا آشنا کنیم.

چطور برای اخذ ویزای کانادا درخواست خود را ثبت کنیم؟

در گذشته که اینترنت وجود نداشت و امکان درخواست‌ها به روش آنلاین فراهم نبود، متقاضیان اخذ ویزا باید وقت بسیاری را برای مراجعه به سفارت و ارائه مدارک مختلف صرف می‌کردند. اما امروزه به لطف وجود اینترنت می‌توانید به صورت آنلاین نیز برای اخذ ویزای کانادا درخواست کنید. در ادامه به شرح هر دو روش پرداخته‌ایم.

روش آنلاین

برای ثبت نام ویزای کانادا به روش اینترنتی یا آنلاین لازم است برای خود یک حساب کاربری بسازید. پس از آن با استفاده از این حساب می‌توانید نسبت به استعلام ویزای کانادا و ادامه مراحل آن نیز اقدام کنید. هر مرحله اخذ ویزا هزینه‌های مربوط به خودش را دارد که لازم است پرداخت کنید تا وارد مرحله‌ی بعدی شوید. بعد از ثبت نام آنلاین و واریز هزینه اولیه یک شماره پیگیری یا Tracking No به شما تعلق می‌گیرد که با استفاده از آن می‌توانید برای استعلام ویزای کانادا یا درخواست‌های دیگر خود اقدام کنید.

از مهم‌ترین مراحل ثبت نام ویزای کانادا به صورت آنلاین می‌توان به پر کردن فرم ۵۲۵۷ اشاره کرد. این فرم در واقع فرم ویزای کانادا است و در پر کردن آن باید نکات خاصی را مد نظر داشته باشید. بر این اساس پیشنهاد می‌کنیم که از افراد متخصص در این زمینه کمک و مشاوره بگیرید. چرا که در نظر نکاتی که شاید به نظر شما بی‌اهمیت باشد، می‌تواند تا حد زیادی شانس شما را برای اخذ ویزای کانادا پایین بیاورد.

برای گرفتن وقت مشاوره کلیک کنید

ثبت نام ویزا به صورت آنلاین هزینه کمتری از روش حضوری دارد. در این روش نحوه استعلام ویزای کانادا نیز راحت‌تر است. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که از طریق آنلاین برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنید. مراحل ثبت نام ویزای کانادا به صورت آنلاین به این ترتیب است:

 • ایجاد حساب کاربری
 • پر کردن فرم ۵۲۵۷
 • پرداخت هزینه انگشت‌نگاری
 • اخذ برگه تأیید پرداخت هزینه انگشت‌نگاری و شماره پیگیری
 • دریافت فرم انگشت نگاری
 • پر کردن فرم انگشت‌نگاری در سفارت
 • بررسی نهایی مدارک
 • پذیرش ویزا و تحویل گرفتن پاسپورت و ویزا

روش حضوری

روش حضوری اخذ ویزای کانادا طولانی‌تر است و هزینه‌ی بیشتری دارد. با این حال بسیاری از متقاضیان هنوز به خاطر شرایط نامساعد یا دلایل شخصی از این طریق برای اخذ ویزای کانادا اقدام می‌کنند. برای اخذ ویزای کاناد به روش حضوری لازم است از سفارت کانادا وقت بگیرید و به آن مراجعه کنید.

از آنجایی که سفارت کانادا حدود ۹ سال است که در ایران فعالیتی ندارد، انتخاب این روش می‌تواند کمی دردسرساز باشد. پس از گرفتن وقت لازم است به سفارت کانادا در کشورهای همسایه مراجعه کرده، هزینه‌های مربوطه را پرداخت کرده و مراحل مختلف انگشت‌نگاری و … را انجام دهید. پس از آن باید منتظر پاسخ پذیرش از جانب سفارت باشید. در صورت پذیرش، برای انجام مراحل نهایی اخذ ویزا نیز لازم است به سفارت کانادا در یکی از کشورهای همسایه مراجعه کنید.

گرفتن جواب ویزای کانادا چقدر زمان می‌برد؟

پس از ارسال مدارک و انجام تمام مراحل انگشت‌نگاری و … باید منتظر جواب پذیرش یا عدم پذیرش ویزا باشید که از طریق ایمیل به شما اعلام می‌شود. این انتظار می‌تواند برای برخی از افراد بسیار آزاردهنده باشد. بر این اساس به دنبال روش‌های برای استعلام ویزای کانادا می‌گردند.

دریافت پاسخ معمولاً زمان‌بر است و حدود ۱ تا ۶ ماه طول می‌کشد. اما اگر مدارک شما کامل باشد و فرم را درست پر کرده باشید، ممکن است سریع‌تر جواب را دریافت کنید. طولانی شدن پروسه گرفتن جواب نیز چندان نگران‌کننده نیست. چرا که اغلب جواب منفی را با ذکر دلایل زودتر به متقاضی اعلام می‌کنند. داشتن یک حساب کاربری در وبسایت سفارت می‌تواند این انتظار را تا حدودی آسان‌تر کند. از طریق سایت پیگیری جواب ویزای کانادا که همان سایت سفارت است می‌توانید از پذیرش خود مطلع شوید.

آیا ممکن است ویزای کانادا تقلبی باشد؟

ارائه ویزای تقلبی امروزه با وجود سخت‌گیری‌های اداره مهاجرت توسط کلاه‌برداران بیشتر انجام می‌شود. اما شاید بپرسید که چطور می‌شود ویزای کانادا را جعل کرد؟ به دو روش این کار انجام می‌شود که عبارتند از:

 • ارائه مدارک تحصیلی تقلبی و دروغ به افسر مهاجرتی
 • جعل کردن ویزای کانادا و ارائه‌ی آن

قانون‌های سختگیرانه‌ی اداره مهاجرت کانادا به ویژه در این سال‌ها باعث شده است که بسیاری از افراد به فکر دور زدن قانون و جعل ویزا باشند. همچنین بسیاری از شرکت‌ها از طریق جعل ویزا درآمد کسب می‌کنند. اما لازم به ذکر است که در صورت آشکار شدن جعل مدارک، فرد متفلب با عواقب سنگینی روبرو خواهد شد. مجازات جعل مدارک و ویزای کانادا به این ترتیب است:

 • ۱ تا ۳ سال حبس تغزیری
 • ثبت تخلف در پرونده
 • ۵ سال محرومیت از ورود به خاک کانادا
 • ۳ سال حبس تعزیری و جریمه سنگین در صورت اعمال لیبل تقلبی روی ویزا
 • استعلام ویزای کانادا اینترنتی

  استعلام ویزای کانادا به روش اینترنتی بیشتر پیشنهاد می‌شود و راهکار بسیار ساده‌تر و ارزان‌تری است. در این روش لازم است به سایت رسمی سفارت کانادا مراجعه کرده و برای خودتان یک حساب کاربری بسازید. وبسایت سفارت، تنها سایت پیگیری جواب ویزای کانادا است. با وارد شدن به این سایت می‌توانید تمام درخواست‌های خود را اعلام کرده و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنید.

  استعلام ویزای کانادا حضوری

  در این روش استعلام ویزای کانادا لازم است به VFS  مراجعه کنید. VFS یک شرکت خصوصی است که بعد از پایان فعالیت سفارت کانادا در ایران، شروع به کار کرد. این شرکت با کمک سفارت بریتانیا، صحت و اعتبار مدارک ارائه شده را بررسی می‌کند. به این ترتیب دیگر برای استعلام ویزای کانادا نیازی به سفر به کشورهای همسایه نیست. فعالیت‌های مربوط به ویزای کشورهای اتریش، بلژیک، هلند، ایتالیا، فرانسه، آلمان و اسپانیا نیز از طریق این کشور پیگیری می شود.

  برای گرفتن وقت مشاوره کلیک کنید

 • چطور شانس اخذ ویزای تحصیلی را بالا ببریم؟

  اخذ ویزای تحصیلی کانادا آرزوی بسیاری از نوجوانان و جوانان ایرانی است. در این میان برخی از افراد شانس بیشتری برای اخذ ویزای تحصیلی دارند. اما چه افرادی شانس بیشتری برای تحصیل در کانادا دارند؟ کانادا از سراسر دنیا دانشجو می‌پذیرد و این امر شرایط را رقابتی‌تر از همیشه کرده است. به ویژه در عصر حاضر که تحصیلات اهمیت بیشتری پیدا کرده و اکثر افراد خواهان درس خواندن در دانشگاه‌های معتبر دنیا هستند.

  اگر شما دانش‌آموز هستید، بهترین فرصت برای شما همین حالا است تا با ارائه یک رزومه تحصیلی مناسب و دریافت مدرک زبان معتبر با نمره‌ی خوب، شانس خود را برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا بالا ببرید. در کنار آن باید شرایط مالی خود را نیز در نظر بگیرید و برنامه‌ریزی مناسبی نیز داشته باشید. همچنین در نظر گرفتن موارد زیر می‌تواند شانس شما را برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا بالا ببرد.

  • اپلای در زمان مناسب
  • وضعیت مالی باثبات
  • سن مناسب (سن بالا شرایط اخذ ویزای تحصیلی را سخت‌تر می‌کند.)
  • جنسیت (در برخی از مراکز تحصیلی اهمیت دارد.)
  • تابعیت کشورهای خاص و با شرایط بی‌ثبات (کشورهای محروم یا جنگ‌زده)
  • نداشتن گپ تحصیلی (گپ تحصیلی زیاد شانس شما را برای اخذ ویزا پایین می‌آورد.)
  • سابقه‌ی تحصیلی خوب که با برنامه‌های انتخاب‌شده هم‌خوانی داشته باشد.
  • مقطع تحصیلی که برای آن اقدام کرده‌اید
  • سطح زبان مورد نیاز
  • نوشتن یک برنامه مطالعه‌ی خوب
  • داشتن حساب سپرده برای شهریه
  • وضعیت مالی پایدار
  • پرداخت شهریه
  • عدم رد ویزا در گذشته
  • باز نبودن پرونده‌های مهاجرت در حال حاضر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در لیپلای جستجو کنید...

مقالات منتخب شما

نگارش CV و SOP

نگارش اصولی رزومه و انگیزه نامه در فرایند اپلای و مهاجرت تحصیلی و در نهایت گرفتن فاند و اسکالرشیپ بسیار موثر است. نگارش CV و SOP توسط تیم حرفه ای لیپلای صورت میگیرد.

مشاوره تضمینی

برای دریافت رایگان تقویم اپلای ایمیل خود را وارد کنید

اطلاعات کاربر جهت هماهنگی برای مشاوره رایگان