اینجا ...

مسیر مهاجرتت رو با ما پیدا کن

لیپلای پرشی به سمت موفقیت

0
فایل‌های آموزشی
0
کادر مجرب
0
تعداد دانشجو
0
ساعت آموزش

مشاوره مهاجرت تحصیلی

همه ما قبل از شروع هر کاری خیل سردرگم هستیم، بهترین راه اینه که کسی رو داشته باشیم که این راه رو رفته و اطلاعات را یکجا در اختیار ما بگذارد 

قبل از شروع فرایند اپلای برای اینکه تو این مسیر پر پیچ و خم گم نشیم میتونیم از افرادی که یک بار این راه و رفتند کمک بگیریم ….

نگارش CV و SOP

نگارش اصولی رزومه و انگیزه نامه در فرایند اپلای و مهاجرت تحصیلی و در نهایت گرفتن فاند و اسکالرشیپ بسیار موثر است. نگارش CV و SOP توسط تیم حرفه ای لیپلای صورت میگیرد.

پَرشی به سوی موفقیت

صفر تا صد فرایند اپلای

متخصصین و وکلای مهاجرتی ما در کانادا در صفر تا صد این فرایند در کنار شما هستند تا شما بتوانید پذیرش دانشگاه رؤیاها تو رو بگیرید. پس همین الآن نقشه رسیدن به آرزوها تو بچین!

رشد شما با یادگیری آغاز می‌شود ...

جدیدترین دوره‌ ها

رشد شما با یادگیری آغاز می‌شود ...

در بین سؤالات دیگران جستجو کنید و پاسخ سؤال خود را پیدا کنید.

انگیزه‌نامه یا SOP کوتاه شده عبارت Statement of Purpose می‌باشد که بسیاری از دانشگاه‌ها در رشته‌های مختلف از قبیل مدیریت و رشته‌های مهندسی برای اعطای پذیرش یا اپلای شما به آن نیاز دارند. همچنین سفارت بسیاری از کشورها همچون کانادا و آمریکا و … برای دادن ویزا به شما چه ویزای تحصیلی وکاری انگیزه‌نامه شما را به دقت مطالعه می‎کنند.

CV مخفف عبارت لاتین “curriculum vitae” می باشد که معنای آن “دوره زندگی” است و در حقیقت یک سند مفصل برای ارائه سوابق حرفه ای و دانشگاهی می باشد. CV ها معمولاً شامل اطلاعاتی از قبیل تجربه کاری ، دستاوردها و جوایز ، بورس های تحصیلی یا کمک های مالی به دست آورده شده ، دوره های تحصیلی ، پروژه های تحقیقاتی و نشریات کار فرد ، هستند. 

مرحله اول گرفتن پذیرش تحصیلی بدون شرط از دانشگاه یا کالج معتبر کانادایی است.پس از دریافت پذیرش میتوان برای گرفتن ویزا اقدام کرد.

پاسخ به این سوال به شرایط خانوادگی و کاری و مالی شما بستگی دارد.به طور کلی پیشنهاد میشود که فرد متقاضی تنها اقدام کرده و سپس برای همسر و فرزند خود اقدام نماید.

بله. فرزندان زیر ۲۲ سال به همراه پدر و یا مادر میتوانند برای گرفتن ویزا اقدام کنند.

بلی در اکثر موارد امکان کار به همراه تحصیل وجود دارد. برای بهره مندی از این امکان دانشجو باید به صورت تمام وقت مشغول به تحصیل باشد (تمام وقت به معنای داشتن ۳ درس در طول ۱ ترم تحصیلی است). در این صورت دانشجو امکان ۲۰ ساعت کار در هفته در خارج از محوطه دانشگاه را دارد.ضمنا کار کردن در داخل محوطه دانشگاه بدون محدودیت زمانی امکان پذیر است.

بلی در صورتی که دانشجو به صورت تمام وقت مشغول تحصیل باشد به همسر ویزای کار اعطا می شود و همسر میتواند به صورت نامحدود در شغل دلخواه مشغول به کار باشد.

عوض کردن رشته یا دانشگاه محل تحصیل قبل از ورود به کانادا و ثبت نام در دانشگاه امکان پذیر نیست. ولی پس از ورود به کانادا و ثبت نام در دانشگاه اول.میتوان رشته یا دانشگاه محل تحصیل را تغییر داد.

بله دانشجو یا همسر و فرزند وی می توانند به صورت نامحدود.به خارج از کانادا سفر کنند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

داشتن کارنامه آیلتس یا اتمام دوره های زبان مورد تایید دانشگاه قبل از گرفتن پذیرش اجباری است.با توجه به تقاضای زیاد برای پذیرش در دانشگاه های کانادا, کسانی که نمره آیلتس کافی را نداشته باشند احتمالا.در اولویت پذیرش قرار نمی گیرند.بنابراین توصیه میشود حتما نسبت به گرفتن نمره ی لازم آیلتس اقدام کنید.

این موضوع به مقطع تحصیلی دانشگاه محل تحصیل و رشته مورد نظر بستگی دارد.در اکثر موارد برای کالج ها داشتن نمره آیلتس ۵/۵ تا ۶، و برای دانشگاه ها نمره آیلتس ۶ تا ۶/۵ لازم است.

دوره های فوق لیسانس به ۲ گروه دسته بندی می شوند. گروه اول که به آنها دوره های درس محور گفته میشود نیازی به معرفی استاد راهنما ندارد. برای گرفتن پذیرش در این دوره های کارشناسی ارشد داشتن معدل بالا و نمره آیلتس لازم است. گروه دوم که به آنها دوره های پروژه محور گفته میشود.معمولا نیاز به معرفی ۱ استاد راهنما و مکاتبه با وی دارد.در صورت موافقت استاد راهنما دانشگاه پرونده پذیرش را بررسی میکند که در این مرحله معدل بالا و داشتن نمره آیلتس همچنان لازم است.

فاند تحصیلی معمولا برای دوره های کارشناسی ارشد پروژه محور و یا دوره های دکترا موجود است. نحوه دریافت فاند تحصیلی در این دوره ها مشابه بوده و نیاز به مکاتبه با استاد راهنما و جلب موافقت وی برای ارائه فاند تحصیلی دارد.

بله. امکان استفاده از خدمات بیمه درمانی عمومی در اکثر استان های کانادا برای دانشجویان خارجی وجود دارد. در بعضی از استان ها عضویت در شبکه خدمات درمانی رایگان است و در بعضی استانها با پرداخت مبلغ ماهیانه امکان پذیر است.

پاسخ به این سوال بستگی به رشته تحصیلی مقطع دانشگاه محل تحصیل دارد. بطور متوسط شهریه کالج برای دانشجویان بین المللی بین ۱۶ تا ۱۸ هزار دلار در سال و شهریه دانشگاه در مقطع لیسانس به بین ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار و در مقطع فوق لیسانس بین ۱۶ تا ۲۰ هزار دلار است.

کسب اقامت دائم پس از پایان تحصیل موضوع پیچیده ای است که نیاز به بررسی شرایط شما دارد و پاسخ به این سوال به سادگی امکان پذیر نیست. اما بطور کلی دانشجویانی که فارغ التحصیل می شوند بعد از پایان تحصیل ویزای کار دریافت کرده و در صورت دریافت پیشنهاد کار و شروع به کار میتوانند برای کسب اقامت دائم اقدام کنند. شرایط کسب اقامت دائم در استان های مختلف کانادا با یکدیگر متفاوت است. مثلا کسی که در تورنتو تحصیل می کند نسبت به کسی که در ونکوور تحصیل میکند برنامه های متفاوتی برای کسب اقامت دائم در پیش رو دارد.

برای دریافت رایگان تقویم اپلای ایمیل خود را وارد کنید

اطلاعات کاربر جهت هماهنگی برای مشاوره رایگان