تحصیل در مدارس کانادا

 1. خانه
 2. »
 3. مقالات
 4. »
 5. تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

فهرست مطالب

تحصیل در مدارس کانادا

در مدارس کشور کانادا تحصیل به دو زبان انگلیسی و فرانسوی امکان‌پذیر است. با اخذ مدرک دیپلم مدارس کانادا، امکان تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی و مشهور جهان وجود دارد.

گاهی اوقات والدین تصمیم می‌گیرند که فرزند خود را از دوره ابتدایی در مدارس کانادا ثبت نام کنند. در این صورت باید به هزینه تحصیل دوران ابتدایی در مدارس کانادا توجه شود. والدین باید تمکن مالی لازم برای تحصیل در این مدارس بین‌المللی را دارا باشند. تنها در این حالت امکان اخذ ویزای دانش‌آموزی وجود دارد

شروع مدارس ابتدایی در کانادا

قبل از درخواست برای پذیرش در مدارس این کشور باید اطلاعات کاملی در مورد زمان شروع مدارس ابتدایی داشته باشیم. دانش‌آموز به منظور تحصیل در مقطع ابتدایی (Primary School) باید در مهدکودک ثبت‌نام شود. معمولا دانش‌آموزان در مقطع دبستان دارای یک معلم هستند. برنامه‌های آموزشی این کشور تا قبل از سن ورود به مدارس در مهدکودک به دانش‌آموز ارائه می‌شوند.

برای گرفتن وقت مشاوره کلیک کنید.

در تمامی ایالت‌های کانادا به جز استان کبک، تحصیل در مدارس ابتدایی از سن 6 الی 7 سالگی است. این مقطع در سن 13 الی 14 سالگی تمام می‌شود. هر استانی دارای قوانین مربوط به خود برای شروع سال تحصیلی مدارس ابتدایی در کانادا است. از این رو باید با توجه به ایالت مورد نظر، نسبت به اطلاع از زمان شروع سال تحصیلی جدید اقدام کرد. این موضوع زمانی از اهمیت بالایی برخودار است که قصد اخذ ویزای دانش‌آموزی را دارید. معمولا سال تحصیلی جدید از ماه سپتامبر شروع می‌شود و تا ماه ژوئن ادامه خواهدداشت. به منظور تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا نیز باید از ساعت 8 صبح تا 4 بعد از ظهر، در مراکز آموزشی حضور یافت.

مدارس کانادا

مدارس کانادا یکی از بهترین مراکز آموزشی در این کشور هستند که پذیرای دانش‌آموزان بین‌المللی در سراسر دنیا می‌باشند. مدارس ابتدایی کانادا نیز با توجه به موارد ذکرشده دارای امکانات آموزشی با سطح بالایی هستند. مدارس کانادا به طور کلی دو  نوع هستند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • مدارس دولتی کانادا: به منظور تحصیل در مدارس دولتی کانادا باید شهروند کانادا باشید یا اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. در این صورت امکان تحصیل در این مدارس به صورت رایگان فراهم خواهد شد. مدارس ابتدایی کانادا نیز به صورت دولتی خدمات خود را به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند. در این صورت باید هزینه بسیار اندکی برای امور مدرسه از طرف والدین دانش‌آموزان پرداخت شود. با توجه به موارد ذکرشده، تحصیل در مدارس دولتی برای دانش‌آموزان بین‌‌المللی با شهریه همراه است. در دوران ابتدایی شهریه کمتری باید برای تحصیل پرداخت شود. در صورتی که والدین نتوانند نسبت به دریافت ویزای همراه اقدام کنند، باید یک قیم در کانادا برای فرزند خود انتخاب کنند. همچنین باید برای دانش‌آموز خوابگاه در نظر گرفته شود.
 • مدارس خصوصی کانادا: دانش‌آموزان خارجی برای تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا بهتر است در مدارس خصوصی ثبت‌نام کنند. در این صورت امکان اسکان در مدارس شبانه‌روزی وجود دارد. به این نوع مدارس Boarding schoolگفته می‌شود که امکان اسکان دانش‌آموز در ساختمان مدرسه را فراهم می‌کنند. شهریه مدارس خصوصی کانادا ممکن است با توجه به نوع مرکز آموزشی، متفاوت باشد و اغلب در حدود 18 هزار دلار است. با توجه به هزینه‌هایی مانند خوابگاه، بیمه و غذا 40 هزار دلار دیگر نیز برای تحصیل در این مدارس نیاز است.

بهترین مدارس تورنتو کانادا

یکی از شهرهای مهم کشورکانادا، تورنتو است. مدارس مختلفی در مقاطع مختلف در این کشور وجود دارند. مدارس ابتدایی کانادا در تورنتو از شهرت بسیار زیادی برخوردار هستند. البته در بیشتر مدارس امکان تحصیل در مقطع پیش دبستانی، دبستان و دبیرستان وجود دارد. از این رو می‌توان از اسامی بهترین مدارس تورنتو کانادا را در این مقاله ذکر کرد.

این مدارس اغلب به صورت بین‌المللی و خصوصی اداره می‌شوند. از این رو به منظور تحصیل در مقطع ابتدایی می‌توان یکی از مدارس کانادا در شهر تورنتو را به عنوان مدرسه مورد نظر برای تحصیل دانش‌آموز انتخاب کرد. همانطور که می‌دانید مدارس در این کشور دوزبانه هستند و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مدارس تورنتو نیز وجود دارد. به دلیل امکان ثبت‌نام دانش‌آموزان خارجی در مدارس بین‌المللی، در این بخش بهترین مدارس تورنتو که به صورت خصوصی اداره می‌شوند را ذکر خواهیم کرد:

 • کالج گرین وود تورنتو
 • مدرسه نیوهون
 • مدرسه برنک‌سام هال
 • کالج TFS
 • مدرسه هلال در تورنتو کانادا
 • آکادمی گل ناوک

بهترین مدارس ابتدایی کانادا

در کشور کانادا، ایالت های مختلف وجود دارد که می‌توان آن ها را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب کرد

 • بهترین مدارس ابتدایی استان آلبرتا: مدرسه گرین فیلد، مدرسه هورس ویل، مدرسه ناکوتا، برنتود، کوئین الیزابت
 • بهترین مدارس ابتدایی استان مانیتوبا: مدرسه Oakenwald، مدرسه École Sage Creek، مدرسه École Sage Creek
 • بهترین مدارس ابتدایی نیوبرانزویک: مدرسه Riverview East، Hubbard Avenue، مدرسه Nashwaaksis Memorial

اخذ ویزای دانش‌آموزی در مدارس کانادا

برای تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا بعد از اخذ اپلای، باید نسبت به دریافت ویزای دانش‌آموزی اقدام کرد. ارائه مدارک هویتی، مدارک تحصیلی، گواهی تمکن مالی و بیمه باید برای دریافت ویزا ضروری هستند. در صورتی که مدارک به صورت کامل ارائه شوند، مدت زمان کوتاه‌تری باید برای صدور ویزا صرف شود. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که مدارک به صورت کامل ارائه شوند. علاوه بر مدارک ذکر شده باید مدارکی مانند گواهی پذیرش از مدرسه مورد نظر ارائه شود.

برای گرفتن وقت مشاوره کلیک کنید.

شرایط تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا دارای شرایط مختلفی است. به منظور تحصیل در این نوع مدارس باید از سنین 6 تا 14 سالگی در این مراکز آموزشی ثبت نام شود. اغلب برای تحصیل دانش‌آموزان مهاجر، مدارس خصوصی انتخاب مناسبی هستند. این مدارس امکانات مناسبی برای تحصیل در اختیار مهاجران قرار خواهند داد.

علاوه بر استفاده از امکانات آموزشی این مدارس، دانش‌آموز می‌تواند بدون حضور والدین در این مدارس تحصیل کند؛ زیرا امکان اسکان در برخی از مدارس شبانه‌روزی وجود دارد. گاهی با دریافت بورسیه تحصیلی یا کسب نمرات بالا امکان استفاده از بورسیه تحصیلی یا تخفیف در شهریه در برخی از مدارس نیز وجود دارد. از این رو تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا دارای شرایط مناسبی برای دانش‌آموزان بین‌المللی است. با اخذ ویزای دانش‌آموزی می‌توان به راحتی با پرداخت شهریه، در این مدارس پیشرفته و معتبر تحصیل کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در لیپلای جستجو کنید...

مقالات منتخب شما

نگارش CV و SOP

نگارش اصولی رزومه و انگیزه نامه در فرایند اپلای و مهاجرت تحصیلی و در نهایت گرفتن فاند و اسکالرشیپ بسیار موثر است. نگارش CV و SOP توسط تیم حرفه ای لیپلای صورت میگیرد.

مشاوره تضمینی

برای دریافت رایگان تقویم اپلای ایمیل خود را وارد کنید

اطلاعات کاربر جهت هماهنگی برای مشاوره رایگان